.
Strona główna | Technika i technologieWydajny drenaż Dorken Delta - Terraxx

Wydajny drenaż Dorken Delta - Terraxx

Taras, balkon, loggia to miejsca służące do wypoczynku. Jak każdy element budynku te miejsca powinny być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wody. Dosyć często zdarza się jednak zbyt powierzchowne podejście do prawidłowej izolacji tych elementów, czego skutkiem są przecieki, wykwity wilgoci, odpadanie tynku. Nowoczesne technologie i materiały firmy Dörken GmbH & Co. pozwalają bezpiecznie uporać się z zagadnieniem zabezpieczenia przeciwwilgociowego.

Zbliżenie maty drenażowej Delta®-Terraxx

Wprawdzie trudno jest znaleźć rozwiązania uniwersalne, odpowiednie dla każdego rodzaju realizacji, jednak przestrzeganie podstawowych zasad wykonania hydroizolacji daje efekt w postaci suchego tarasu, balkonu czy loggii.

Kluczowym elementem hydroizolacji jest wysoka jakość wykonania oraz zastosowanie produktów zachowujących swą efektywność przez długie lata. Chcąc przez długie lata cieszyć się funkcjonalnością systemu hydroizolacyjnego należy na etapie planowania uwzględnić skuteczny sposób odprowadzania wody z całego układu.

Jedną z propozycji firmy Dörken jest mata drenażowa Delta®-Terraxx. Mata jest kombinacją profilowanej folii HDPE i zintegrowanej wysokiej jakości geowłókniny filtracyjnej i gwarantuje trwały stabilnie filtrujący drenaż o właściwościach lepszych niż drenaż mineralny.

Geowłóknina o gęstości 100 g/m2 zabezpiecza drenaż przed zatkaniem, bezpośrednio na jej powierzchnię stosuje się szlichtę betonową lub podbudowę pod kostkę brukową.


Optymalny układ warstw tarasu/dachu zielonego z wykorzystaniem drenażu Dörken Delta®-Terraxx

Delta®-Terraxx stanowi także doskonałe rozwiązanie w systemach dachu zielonego jako drenaż pod ciągami komunikacyjnymi, gdzie jest wymagana jest wysoka odporność na nacisk.

Poza odprowadzaniem nadmiary wody wodoszczelna mata dodatkowo zabezpiecza powierzchnię balkonu, tarasu lub logii przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także odpowiednio przenosi i rozkłada obciążenie na izolację.

Rolka o szerokości 2,40 m i długości 12,5 m pozwala na jednorazowe pokrycie dużej powierzchni. Samoprzylepny zakład na brzegu rolki pozwala na bezproblemowe łączenie materiału. Produkt jest neutralny dla otoczenia, niewrażliwy na bakterie katalityczne, odporny na gnicie, substancje alkaliczne oraz chemikalia.

Jacek Dudziak
Regionalny Kierownik ds. Inwestycji
Dörken Delta Folie
Źródło: Dachy Płaskie, nr 4 (9) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Folia drenażowa gromadząca wodę
Drenaż na użytkowych dachach zielonychDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się