.
Strona główna | ProduktyPapy o właściwościach hamujących rozprzestrzenianie się ognia

Papy o właściwościach hamujących rozprzestrzenianie się ognia

Gdański Izolmat wzbogacił swoją ofertę produkcyjną o specjalne termozgrzewalne papy bitumiczne o właściwościach hamujących rozprzestrzenianie się ognia.

Fot. Izolmat

Papy asfaltowe wierzchniego krycia Izolmat Plan protection® PYE PV250 S5 SS oraz Izolmat Plan ventimax® Top produkowane są z zastosowaniem specjalnego komponentu grafitowego, dzięki czemu maksymalnie utrudniają zapalenie, hamują rozwój dymu i rozprzestrzenianie się ognia. Innowacyjna technika aplikacji komponentu grafitowego wyłącznie na osnowę papy umożliwia bezpieczne i szybkie jej zgrzewanie. Posiadanie w ofercie produkcyjnej tak wyjątkowych pap pozwoliło na opracowanie nowych rozwiązań systemowych – Systemów Izolacji Izolmat Fire Protection® – przeznaczonych do stosowania zwłaszcza na dachach, którym stawia się szczególnie wysokie wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Przekrycie dachowe, w którym zastosowano zgodnie z ww. rozwiązaniami systemowymi jako warstwę wierzchnią papę Izolmat Plan protection® PYE PV250 S5 SS, a w przypadku renowacji pokrycia dachowego papę Izolmat Plan ventimax® Top, jest nierozprzestrzeniającym ognia przekryciem dachowym o klasie BRoof(t1).

Papa termozgrzewalna wierzchniego krycia Izolmat Plan protection® PYE PV250 S5 SS jest rolowym materiałem izolacyjnym otrzymywanym przez odpowiednie pokrycie asfaltem modyfikowanym SBS bardzo wytrzymałej osnowy z włókniny poliestrowej, na którą w procesie produkcji aplikowany jest w specjalnym urządzeniu komponent grafitowy. W razie pożaru cząsteczki komponentu zwiększają ok. 300-krotnie swoją objętość i tworzą niepalną ochronną, zeskorupiałą powłokę. W ten sposób hamują rozwój dymu i rozprzestrzenianie się ognia.


Fot. Izolmat

Z kolei specjalna spodnia powłoka papy wierzchniego krycia Izolmat Plan ventimax® Top umożliwia przeznaczenie jej do  jednowarstwowej renowacji i zarazem wentylacji starych pokryć dachowych z pap asfaltowych bez konieczności ich zrywania. Szczególnie polecana jest do dachów, na których oprócz przeprowadzenia renowacji i wentylacji starego pokrycia dachowego ważne jest utrudnienie zapalenia w przypadku pojawienia się ognia zewnętrznego, a tym samym profilaktyczne zabezpieczenie dachu przed pożarem. Spodnia strona papy wzmocniona jest impregnowaną, wodoodporną włókniną polipropylenową. Ta specjalna włóknina ma niepalne powierzchnie zgrzewania (kolor zielony), dzięki czemu podczas zgrzewania papy asfalt na spodniej stronie pod wpływem ognia palnika nadtapia się tylko poza tymi powierzchniami i papa przymocowana jest nie całą powierzchnią, lecz tylko częścią poza elementami w kolorze zielonym. W ten sposób pod częścią papy (pola w kolorze zielonym), która nie jest zamocowana do podłoża, a tylko na nim leży, tworzy się system kanałów pozwalający na wyrównanie ciśnienia pary wodnej powstającej z zawilgocenia starego pokrycia dachowego. Taki system renowacji pokryć dachowych gwarantuje, że w nowo ułożonej papie nie powstaną pęcherze. Zastosowanie kominków wentylacyjnych umożliwia wyjście pary wodnej na zewnątrz.

Źródło: Dachy Płaskie, nr 2 (7) 2010


CZYTAJ WIĘCEJ

Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Zakład papy na dwa razyDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Sąd pod papą Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich