.
Strona główna | Technika i technologiePłynna hydroizolacja

Płynna hydroizolacja

Na całym świecie obiekty budowlane – małe czy duże, remontowane czy nowobudowane – muszą być chronione przed negatywnym działaniem wilgoci. W szczególności dachy płaskie, balkony
i tarasy podatne są na uszkodzenie pod wpływem wilgoci.


Uszczelnienie takiego dachu konwencjonalnymi metodami byłoby niemożliwe

Nierzadko miejsca te mają skomplikowaną budowę, dużo newralgicznych miejsc, trudnych do uszczelnienia konwencjonalnymi metodami. Firma Kemper System ze swoją paletą produktów jest jednak w stanie rozwiązać niemal każdy problem.

W odróżnieniu do tradycyjnych hydroizolacji z pap lub folii płynny Kemperol może być zastosowany do uszczelniania wszelkich trudnodostępnych elementów i dachów o nietypowych kształtach, na dużych wysokościach i w ciasnych przestrzeniach. Materiał ten po stwardnieniu łączy się podłożem na całej powierzchni, dzięki czemu nawet na wieżowcach i na wyeksponowanych miejscach nie zachodzi obawa, że hydroizolacja zostanie uszkodzona przez ssanie wiatru.

Rodzina produktów Kemperol rozpoczęła swoją karierę w 1969 r. Kemperolem V210. W ostatnich 40 latach Kemperolem pokryto na świecie miliony metrów kwadratowych powierzchni. Wszystkie wyroby Kemperol są opracowywane w Niemczech, w firmie Kemper System i spełniają one wysokie wymagania jakościowe. Produkty są poddawane wewnętrznej i zewnętrznej kontroli jakości, prawie wszystkie posiadają narodowe i międzynarodowe aprobaty techniczne, świadectwa kontroli jakości czy oznakowania jakościowe. Wolny od rozpuszczalników Kemperol 2K-PUR w zmodyfikowanej wersji uzyskał nawet aprobatę techniczną w USA, pozwalającą na jego stosowanie na obiektach uzdatniających wodę pitną. Długa lista referencyjna obejmuje tak znaczące obiekty jak: Empire State Building, Bank Angielski, zakłady produkcyjne Volkswagena i Forda w Niemczech, tor próbny Volkswagena w Szanghaju czy wieża telewizyjna w Berlinie.


Kemperol nadaje się także na dachy spadziste (więcej na temat tego dachu można przeczytać
w miesięczniku DACHY 7/2009 – dop. red.)

Oprócz dachów płaskich, balkonów, tarasów i innych płaskich obiektów, Kemperol stosuje się również na parkingach piętrowych, mostach i w pomieszczeniach wewnętrznych. Jako że nałożony Kemperol ma postać cienkiej warstwy grubości kilku milimetrów, jest chętnie używany do remontów, ponieważ pozwala na pozostawienie starego pokrycia. Obróbka prowadzona jest na zimno, tzn. bez płomienia, nie ma więc zagrożenia pożarem. Wolny od rozpuszczalników Kemperol 2K-PUR ma zastosowanie w pomieszczeniach wewnętrznych i przy pracującej klimatyzacji i wentylacji. Wszystkie produkty Kemperol pozostają trwale elastyczne w temperaturze od –30°C do +90°C. Dzięki tej właściwości hydroizolacja posiada zdolność dopasowywania się do dylatacji poszczególnych elementów obiektu, często o różnej rozszerzalności, bez ryzyka pękania.

Aby zagwarantować wysoką jakość hydroizolacji, producent zaleca jej aplikowanie wyłącznie przez przeszkolone firmy.


Na podstawie materiałów firmy:
Kemper System GmbH & co. KG

Źródło: Dachy Płaskie, nr 3 (4) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Technologia płynnych folii Enke-Werk
Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk
Renowacja dachu Buma Square Business Center płynną hydroizolacją firmy Kemper System
Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur
Płynne tworzywo sztuczne na dachu szedowym
Rodzaj hydroizolacji a wysychanie dachów. Przykłady
Firma Sika organizuje szkolenia dotyczące technologii hydroizolacyjnych
Płynna hydroizolacjaDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Sąd pod papą Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich