.
Strona główna | ProduktyPłynna papa

Płynna papa

Dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa z dodatkami modyfikującymi firmy Ekolmas jest stosowana w systemie Ekolbit jako wierzchnia warstwa hydroizolacji typu ciężkiego ław i fundamentów lub pokryć dachowych. Ułożenie warstwy płynnej papy wymaga gruntowania podłoża. Materiał do gruntowania uzyskuje się poprzez rozcieńczenie wodą (w stosunku 1:1) Hydroizolu, będącego podstawowym produktem stosowanym w systemie Ekolbit.

fot. Ekolmas

Przed zastosowaniem produkt ma postać jednorodnej pasty, w szarym kolorze, bez szkodliwych, ostrych i przykrych woni. Nie zawiera rozpuszczalników organicznych. Daje się łatwo rozcieńczać wodą, dobrze rozprowadza się za pomocą szczotek i pac. Wykazuje dobrą przyczepność do: betonu, styropian, asfaltowych pokryć dachowych. Można nanosić jednorazowo warstwę o grubości do 3 mm, nawet na pionowe, uprzednio zagruntowane powierzchnie.

Otrzymana po wyschnięciu powłoka nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego i nie wydziela żadnych zapachów. Powłoka ta jest odporna na zmiany temperatury występujące w klimacie umiarkowanym oraz na nasiąkanie i przesiąkanie wodne. Nie łamie się w ujemnych temperaturach. Szczelna pod działaniem słupa wody o wysokości 25 m. Skład: asfalty ponaftowe, kauczuki butadienowo-styrenowe, zestaw emulgatorów i dyspergatorów stałych, wypełniacze mineralne, włókna celulozy, dodatki modyfikujące i biobójcze, woda.


Źródło: Dachy Płaskie, nr 1 (1) 2008

CZYTAJ WIĘCEJ

Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur
Płynne tworzywo sztuczne na dachu szedowymDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Sąd pod papą Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich