.
Strona główna | ProduktyPrzeciwpożarowe zabezpieczenie wpustów dachowych

Przeciwpożarowe zabezpieczenie wpustów dachowych

W przypadku większych powierzchni dachów DIN 18234 wymaga zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się pożaru; dotyczy to również małych przejść przez dach.

Fot. Sita Bauelemente

Przeciwpożarowe zbezpieczenie wpustów dachowych SitaFiresafe® to ekonomiczna alternatywa ochrony przeciwpożarowej wobec instalacji odwadniających z żeliwa i stali. Do instalacji, które pracują w oparciu o palne rury i wpusty z tworzywa sztucznego, ognioodporny SitaFiresafe® oferuje innowacyjne, spełniające normy rozwiązanie zabezpieczające przed pożarem. Produkt chroni przed ogniem palne wpusty, jak również wywietrzniki i skutecznie zapobiega rozprzestrzenieniu się ognia. Wyrób spełnia wymagania normy DIN 18324, część 3 i 4. Jest wykonany ze stali ocynkowanej taśmowo w kolorze srebrnym.

Fot. Sita Bauelemente

Źródło: Dachy Płaskie, nr 2 (11) 2011


CZYTAJ WIĘCEJ

Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych
Wpust dachowy
Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych
Badania ogniowe dachów wg zasad UE
Bezpieczeństwo pożarowe - Odbiory systemów wentylacji pożarowej z wykorzystaniem ciepłego dymu
Wpust dachowy
Wpust z kołnierzemDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Zielone dachy jako forma retencji wód opadowych

Fala zainteresowania zielonymi dachami z roku na rok się zwiększa. W Polsce to temat nadal świeży – pomimo wielu istniejących zielonych dachów brak wystarczającej ilości badań dotyczących ich funkcjonowania w warunkach krajowych. Światowe osiągnięcia w tej dziedzinie są nieporównywalne, choć wciąż niewystarczające, jak podkreślają sami badacze. Czytaj więcej