.
Strona główna | ProduktyPrzeciwpożarowe zabezpieczenie wpustów dachowych

Przeciwpożarowe zabezpieczenie wpustów dachowych

W przypadku większych powierzchni dachów DIN 18234 wymaga zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się pożaru; dotyczy to również małych przejść przez dach.

Fot. Sita Bauelemente

Przeciwpożarowe zbezpieczenie wpustów dachowych SitaFiresafe® to ekonomiczna alternatywa ochrony przeciwpożarowej wobec instalacji odwadniających z żeliwa i stali. Do instalacji, które pracują w oparciu o palne rury i wpusty z tworzywa sztucznego, ognioodporny SitaFiresafe® oferuje innowacyjne, spełniające normy rozwiązanie zabezpieczające przed pożarem. Produkt chroni przed ogniem palne wpusty, jak również wywietrzniki i skutecznie zapobiega rozprzestrzenieniu się ognia. Wyrób spełnia wymagania normy DIN 18324, część 3 i 4. Jest wykonany ze stali ocynkowanej taśmowo w kolorze srebrnym.

Fot. Sita Bauelemente

Źródło: Dachy Płaskie, nr 2 (11) 2011


CZYTAJ WIĘCEJ

Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych
Wpust dachowy
Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych
Badania ogniowe dachów wg zasad UE
Bezpieczeństwo pożarowe - Odbiory systemów wentylacji pożarowej z wykorzystaniem ciepłego dymu
Wpust dachowy
Wpust z kołnierzemDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Przenośne masy kotwiczące

Przepisy prawa polskiego i europejskiego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zobowiązują pracodawców zatrudniających osoby wykonujące prace na wysokości do zapewnienia właściwych środków chroniących pracowników przed upadkiem wysokości. Jednak stałe punkty lub systemy ochronne nie zawsze są dostępne dla osób wykonujących pracę na dachu – rozwiązaniem problemu mogą się okazać przenośne masy kotwiczące. Czytaj więcej