.
Strona główna | RealizacjeUwolnij wyobraźnię razem z Budmą

Uwolnij wyobraźnię razem z Budmą

Budowlane premiery roku, gwiazdy światowej architektury, dyskusje o nowoczesnym budownictwie w strefach Wiedza, Inspiracja i Doświadczenie i warsztaty dla profesjonalistów – to tylko niektóre z atrakcji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma, które odbędą się w Poznaniu w dniach 24–27 stycznia 2012 roku pod hasłem „Budownictwo przyszłości – uwolnij swoją wyobraźnię”.
Nowa odsłona targów Budma będzie się różnić od poprzednich edycji. Organizator, Międzynarodowe Targi Poznańskie, postawił sobie za cel odważne wprowadzanie do budownictwa nowatorskich rozwiązań oraz świadome i odpowiedzialne kształtowanie zdrowej i funkcjonalnej przestrzeni społecznej. „Chcemy, by targi Budma odgrywały aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju budownictwa, będąc dla wystawców skuteczną platformą promocji ich innowacyjnych produktów, a dla zwiedzających największą i najbardziej komplementarną prezentacją budowlanych technologii jutra”, mówi dyrektor targów Budma Violetta Pastwa. Dlatego też Budma 2012 uwalnia wyobraźnię i wychodzi daleko poza utarte schematy i standardowe działania. W programie targów pojawiło się szereg nowych wydarzeń skierowanych do kluczowych grup zwiedzających. Wiele z towarzyszących Budmie od lat, cieszących się dużym zainteresowaniem ekspozycji specjalnych i konferencji przeszło gruntowną metamorfozę. Rozwinięty został program spotkań ze zorganizowanymi grupami zwiedzających z zagranicy (matchmaking).

Strada di Architettura
Jednym z nowatorskich projektów na targach Budma 2012 jest Strada di Architettura, która ma za zadanie ułatwić dotarcie architektom i projektantom do innowacyjnych materiałów i unikalnych rozwiązań technologicznych budownictwa jutra. Strada di Architettura to ścieżka zwiedzania po najnowszej polskiej, ale także międzynarodowej architekturze, prowadząca przez wszystkie przestrzenie wystawiennicze do miejsc, w których odbędą się wydarzenia dla architektów.

Wystawy prac, przestrzenie warsztatowe, sale konferencyjne oraz wybrane stoiska firm wystawców utworzą na mapie ekspozycji targów Budma 2012  trasę dla architektów. Strada di Architettura połączy ze sobą trzy, leżące w oddalonych od siebie częściach ekspozycji strefy (Wiedza, Inspiracja, Doświadczenie), w których odbywać się będą wydarzenia z udziałem zaproszonych architektów, w tym liczne wystawy (np. Wizje architektury jutra). Wśród gwiazd styczniowej Budmy są m. in. mroczna dama współczesnej architektury francuskiej Odile Decq i Aron Losonczi – twórca transparentnego betonu.

Projekt kierowany jest do firm posiadających w swojej ofercie nowatorskie i unikalne rozwiązania dedykowane architektom i projektantom, a zwłaszcza tych związanych z innowacyjnym podejściem do projektowania, wykorzystaniem najnowszych technologii i produktów, umożliwiających realizację dotychczas niewykonalnych wizji oraz kreatywnym – wychodzącym często poza tradycyjne sposoby – zastosowaniem materiałów już wcześniej dostępnych na rynku.

Budshow 2012  – Dom Przyszłości
W ramach ekspozycji specjalnej BUDSHOW 2012 zbudowany zostanie nowoczesny dom wg projektu greenCUBE_127 wyróżnionego w ogólnopolskim konkursie architektonicznym „Twój Dom – Dialog z Tradycją”. Dom będzie przykładem nowoczesnego i wielowymiarowego projektowania architektury zrównoważonej pod względem ekonomicznym i ekologicznym. „Chcemy pokazać nowoczesną, współczesną architekturę przystosowaną do potrzeb współczesnego inwestora i pokazać, że możliwe jest projektowanie i budowanie domu w standardzie energetycznym budynków pasywnych przy ograniczonym budżecie przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich reżimów technologicznych”, tłumaczy Pastwa.

Dom ma wyróżniać się niskimi wskaźnikami energii wbudowanej (użytej do wyprodukowania materiałów budowlanych), energii końcowej (zużywanej do ogrzania wnętrza i podgrzania ciepłej wody użytkowej) oraz energii pierwotnej, do której zużycia ze środowiska przyczynia się budynek.

Rewitalizacja
W tematyce targów, która obejmuje budownictwo kubaturowe, przemysłowe oraz specjalistyczne, szczególny nacisk położony zostanie także na modernizację istniejącej zabudowy i rewitalizację obiektów zabytkowych. Uczestnicy przyszłorocznej edycji będą mogli zapoznać się zarówno z ekonomicznymi i prawnymi aspektami rewitalizacji, jak i najnowszymi produktami i technologiami służącymi modernizacji istniejącej zabudowy (np. zabytków, starych osiedli z wielkiej płyty, budynków użyteczności publicznej).

Budma zaprasza na cykl seminariów organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków, podczas którego przedstawione zostaną warunki, jakim podlega realizacja projektów rewitalizacyjnych, oraz najlepsze, rekomendowane techniki i technologie remontu starych i rewitalizacji zaniedbanych obiektów architektonicznych. Uczestnicząc w seminariach będzie można zapoznać się też z możliwościami współfinansowania programów rewitalizacyjnych z funduszy unijnych.

Seminariom towarzyszyć będzie ekspozycja, na której będzie można zobaczyć specjalistyczne materiały budowlane i konserwatorskie wykorzystywane przy rewitalizacji. Będą to zarówno gotowe produkty, jak stolarka budowlana czy elementy wystroju, jak i urządzenia służące na przykład do osuszania zawilgoconych obiektów.  Swoją ofertę przedstawią również firmy wykonawcze i projektowe, a także instytucje finansowe i doradcze. W ramach wystawy samorządy terytorialne będą miały możliwość przedstawienia swoich programów rewitalizacyjnych i poszukania partnerów do ich realizacji.

Ofertę targów Budma dopełnią odbywające się w tym samym czasie na terenie MTP Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego BUMASZ, CBS – Centrum Budownictwa Sportowego oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS.

Szczegółowe informacje o targach Budma 2012 na: www.budma.pl
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Zakład papy na dwa razy Sąd pod papą Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich