.
Strona główna | BranżaForum zielonej infrastruktury DAFA

Forum zielonej infrastruktury DAFA

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA zaprasza na "Forum zielonej infrastruktury DAFA", które odbędzie się w dniu 04 lutego 2016r. w Poznaniu i będzie towarzyszyć Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA 2016.


Forum będzie Wydarzeniem o charakterze międzynarodowym, organizowanym przy współpracy z niemieckim Stowarzyszeniem FBB oraz pod patronatem niemieckiego Stowarzyszenia FLL.

Zakrojony na szeroką skalę program Wydarzenia obejmie zajęcia warsztatowe (budowa modeli, porady wykonawcze) oraz teoretyczne, omawiające błędy i ich konsekwencje.

Forum zielonej infrastruktury DAFA będzie stanowiło płaszczyznę wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami i prelegentami. Ma na celu edukację w zakresie poprawnego projektowania i wykonania dachów i fasad zielonych oraz promocję idei zielonego budownictwa.

Organizatorzy przewidują ugościć 200 słuchaczy w Poznaniu, natomiast wydarzenie będzie transmitowane również online w opcji webinarium.

Program dedykowany jest przedstawicielom branży budowlanej zajmującym się w pracy zawodowej projektowaniem i wykonawstwem zielonych dachów i fasad, a w szczególności do: architektów, projektantów, konstruktorów, wykonawców oraz generalnych wykonawców, deweloperów, inwestorów, a także do reprezentujących świat nauki wykładowców i studentów uczelni technicznych.

Spotkanie poprowadzą eksperci ze środowisk naukowych, delegaci niemieckiego Stowarzyszenia FBB oraz specjaliści z firm członkowskich Stowarzyszenia DAFA. Referaty poruszą takie zagadnienia jak:
  • Poprawne projektowanie i realizacja dachu zielonego w oparciu o Wytyczne FLL.
  • Błędy i konsekwencje wadliwego projektowania i wykonania dachu zielonego.
  • Dachy zielone jako forma kompensacji utraconej powierzchni zazielenionej w mieście.
  • Prawidłowa izolacja wodochronna pod zielone dachy w oparciu o wytyczne FLL i wytyczne układania dachów płaskich.
  • Zajęcia warsztatowe - Wykonanie modelu dachu zielonego. Wykonywanie obróbek i detali. Porady wykonawcze.
  • Prawidłowy dobór substratu - prezentacja różnic na przykładach.
  • Praktyczne przedstawienie i omówienie dachu zielonego płaskiego i skośnego na bazie modelu. Układy warstw dachów zielonych i detale.
  • Przykłady realizacji dachów i ścian zielonych w Polsce i w Niemczech.
  • Maty wegetacyjne i ich zastosowanie na dachach zielonych (prekultywowane dachy zielone).

Forum odbędzie się w pawilonie nr 15  MTP w godzinach 11:00-15:00.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie rejestracji na: www.dafa.com.pl - ilość miejsc ograniczona.

PROGRAM - pobierz plik

Źródło: DAFA
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Sąd pod papą Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich