.
Strona główna | Technika i technologieDwa systemy - wiele zalet Kemperol-Kombidach

Dwa systemy - wiele zalet Kemperol-Kombidach

Im bardziej skomplikowany dach, tym wyższy koszt pracochłonnych obróbek detali. Tym korzystniej wypada także  zastosowanie hydroizolacji Kemperol w postaci płynnego tworzywa sztucznego. Pod względem ekonomicznym najbardziej opłaca się uszczelnić Kemperolem miejsca trudnodostępne, a na dużych powierzchiach zastosować pokrycie z innego materiału.

Wykonawcy łączący obróbki z Kemperolu z hydroizolacjami wielkopowierzchniowymi doceniają łatwość i szybkość pracy z tym płynnym tworzywem sztucznym


Wykonawcy stosujący „system kombinowany” (Kemperol + papy lub folie) doceniają liczne korzyści takiego połączenia:
  • wykonywanie obróbek w porównaniu z folią czy papą jest technicznie prostsze,
  • mniej słabych punktów – nawet jeśli dojdzie do punktowego uszkodzenia, to woda nie podcieka, ponieważ materiał jest przyklejony do podłoża na całej powierzchni,
  • dłuższa żywotność – dzięki jednolitości materiału (brak szwów) zmniejsza się ryzyko powstawania uszkodzeń. Krytyczne miejsca, jak wywinięcia lub przepusty w dachu pozostają dłużej szczelne, a tym samym wydłuża się okres między koniecznymi naprawami,
  • ekonomia – koszty systemu kombinowanego nie są wyższe niż konwencjonalnej metody, a w zależności od stopnia trudności wykonywania obróbek są nawet niższe,
  • szybkość – odpada pracochłonne docinanie i przyklejanie kawałków papy czy folii.

UP, PUR i PMMA – wszystko z jednej ręki
Różnorodne oznaczenia – Kemperol V 210, Kemperol BR, Kemperol 1K-PUR, Kemperol 2K-PUR, Kemperol 022, Kemperol AC – oznaczają inny rodzaj żywicy bazowej i tym samym zróżnicowane właściwości poszczególnych materiałów. Poszczególne produkty stosuje się w różnych miejscach i różnych sytuacjach.

UP jako pionier
Kemperol V 210 był pierwszą na rynku płynną zbrojoną włókniną hydroizolacją na bazie elastycznej, nienasyconej żywicy poliestrowej. Przez wiele lat materiał ten używany był wyłącznie do uszczelniania dachów płaskich, następnie zaczęto go stosować w parkingach podziemnych i piętrowych, na balkonach i tarasach. Na UP bazuje również Kemperol BR, przeznaczony do uszczelniania powierzchni o dużym obciążeniu mechanicznym. Obydwa produkty są kilkuskładnikowe.


PUR o uniwersalnym zastosowaniu
Gdy żywice poliuretanowe udało się uelastycznić, asortyment poszerzył się o Kemperol 1K-PUR. Ten jednoskładnikowy materiał jest stosowany wszędzie tam, gdzie chodzi o szybkie i nieskomplikowane użycie. Wystarczy otworzyć wiadro, zamieszać i bezpośrednio nakładać na uszczelnianą powierzchnię. Nadaje się idealnie do małych powierzchni i drobnych obróbek.


Na powierzchniach dostępnych – papa, w korytach – Kemperol

Również na bazie PUR zbudowany jest czołowy produkt firmy Kemper-System: dwuskładnikowy Kemperol 2K-PUR o uniwersalnym zastosowaniu. Wyrób ten jest wolny od rozpuszczalników, bezwonny i produkowany z surowców nadających się do recyklingu.

Kolejnym ekologicznym produktem jest Kemperol 022, przeznaczony do stosowania wyłącznie w pomieszczeniach wewnętrznych jako hydroizolacja pod płytki ceramiczne.
Kemperol doskonale nadaje się do uszczelniania podstaw elementów wystających z dachów

Szybko reagujący AC
PMMA (AC) znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość wykonania. Do takich przypadków z pewnością należą prace związane z uszczelnieniem korytarzy dla pieszych lub parkingów piętrowych pozostających w ciągłym użytku. Szybko reagujący Kemperol AC nadaje się do dalszej obróbki już po godzinie. W połączeniu z wypełniaczem Kemperdur AC może być stosowany jako pokrycie użytkowe na posadzki.

Wszystkie produkty z rodziny Kemperol tworzą po utwardzeniu jednolitą, wolną od szwów hydroizolację.
Materiałów jednoskładnikowych używa się bezpośrednio z pojemnika. Ostatecznej twardości nabywają one reagując z wilgocią zawartą w powietrzu. Izolacje kilkuskładnikowe należy wymieszać przed użyciem bezpośrednio na budowie. Reakcja chemiczna rozpoczyna się w momencie zmieszania składników. Czas pozostający na obróbkę jest ograniczony i zależny od temperatury podłoża i otoczenia. Podstawowa zasada brzmi: im cieplej tym szybciej.   

Na podstawie materiałów firmy
Kemper-System

Źródło: Dachy Płaskie, nr 2 (7) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Fuga jako element sztuki
Specjaliści od płynnych uszczelnień. Wywiad z Jarosławem Stankiewiczem, dyr. zarządzającym Kemper System Polska
Renowacja dachu Buma Square Business Center płynną hydroizolacją firmy Kemper SystemDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Sąd pod papą Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich