.
Strona główna | ProduktyProfile i okapniki Sopro w nowych opakowaniach zbiorczych

Profile i okapniki Sopro w nowych opakowaniach zbiorczych

Taras, balkon i loggia będą spełniać swoją rolę i cieszyć estetycznym wyglądem przez wiele lat, jeśli zostaną należycie zabezpieczone, a ich krawędzie wykończone odpowiednio dobranymi profilami i okapnikami. Teraz, aby ich montaż był jeszcze łatwiejszy, renomowany producent chemii budowlanej, firma Sopro Polska, wprowadził dla swoich klientów dodatkowe udogodnienia.

Systemy profili i okapników balkonowo-tarasowych Sopro służą do wykonywania elastycznych i trwałych wykończeń brzegów na balkonach, tarasach i loggiach, zarówno położonych na gruncie, jak i tych nad pomieszczeniami. Ich głównym celem jest skuteczne odprowadzenie wody deszczowej poza obręb budowli, dzięki czemu  cały układ chroniony jest również od strony zewnętrznej krawędzi.

Firma Sopro w swojej ofercie posiada 4 systemy przeznaczone do obróbki i wykończenia krawędzi balkonów i tarasów z posadzkami z okładzin ceramicznych i kamiennych. Są to: okapniki tarasowo-balkonowe Sopro OB 265, okapniki tarasowo-balkonowe proste Sopro OBP 278 (nowość w ofercie producenta), profile tarasowo-balkonowe Sopro PT 266 z możliwością mocowania systemów rynnowych firm Gamrat i Marley, oraz profile tarasowe wysokie Sopro PTW 267, przystosowane do systemu drenażowego. Wszystkie elementy każdego systemu są odporne na korozję, zasolenie, wahania temperatury oraz działanie światła i zmiennych warunków atmosferycznych, co eliminuje ryzyko konieczności remontowania tarasów co kilka lat.

Od początku kwietnia, produkty sprzedawane są w nowych opakowaniach zbiorczych, które zawierają wszystkie elementy montażowe niezbędne do zamocowanie danej części systemu. Opakowanie zbiorcze okapników zawiera 2 okapniki o długości 2 mb, 8 kołków, 8 wkrętów i 4 poziome łączniki dylatacyjne do mocowania od dołu na wysokości przerw dylatacyjnych, czyli łączeń profili i okapników, stanowiących jednocześnie podporę dla uszczelnienia.

Każde opakowanie zawiera także "szablon montażowy" z tworzywa ABS ułatwiający wykonanie wgłębienia na okapnik w warstwie jastrychu lub szpachli. Jak z niego korzystać? Szablon należy ułożyć wzdłuż krawędzi, a następnie na całej powierzchni nałożyć warstwę zaprawy wyrównawczej, aż do górnej powierzchni szablonu. Po związaniu zaprawy szablon można usunąć, uzyskując uskok o właściwych wymiarach. Na pozostałej powierzchni utworzymy w ten sposób równy i mocny podkład pod warstwę hydroizolacji. Na opakowanie zbiorcze narożników składają się natomiast 2 narożniki, 4 kołki, 4 wkręty i 2 poziome łączniki dylatacyjne. Montaż należy rozpocząć od osadzenia narożników i zaznaczenia miejsc pod otwory do mocowania kołków. W dalszej kolejności wywiercić otwory i osadzić koszulki kołków. Następnie należy ponownie osadzić narożniki i wstępnie zamocować wkrętami. W przypadku systemów PT i PTW, opakowania zawierają dodatkowo 4 (w przypadku pakietu z okapnikami) lub 2 (w przypadku narożników) pionowe łączniki dylatacyjne, które montuje się od czoła w miejscach przerw dylatacyjnych, aby uzyskać trwałą i estetyczną powierzchnię. Kupując cały zestaw montażowy, inwestor nie musi już pamiętać o dodatkowych elementach przytwierdzających profile, okapniki, czy narożniki do podłoża, gdyż otrzymuje pełen pakiet produktów.

Wszystkie systemy profili tarasowo-balkonowych Sopro są dostępne w trzech podstawowych kolorach: szarym, ciemno-brązowym oraz - od niedawna - grafitowym, a na indywidualne zamówienie także w jednym ze 184 dostępnych w palecie RAL.

Źródło i zdjęcie: Sopro Polska

CZYTAJ WIĘCEJ

Profile i okapniki firmy Sopro zabezpieczą tarasy oraz balkony
Trwały balkon i taras dzięki systemom firmy Sopro
Balkony i tarasy, czyli Sopro na łódzkich targach Interbud 2014DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Zakład papy na dwa razy Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Sąd pod papą Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich