.
Strona główna | ProduktySubstrat na dachy zielone

Substrat na dachy zielone

Laboratorium Dachów Zielonych jako jedyna firma na rynku oferuje zintegrowaną wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności związane z dziedziną dachów zielonych. Teraz, w ramach projektu Specjalistyczne Podłoża Glebowe firma zajęła się także wytwarzaniem substratów na zielone dachy.

fot. Laboratorium Dachów Zielonych

Produkcja została podjęta w odpowiedzi na rosnące oczekiwania rynku dachów zielonych w Polsce, który wymaga stosowania produktów coraz bardziej zaawansowanych technicznie. Podłoża glebowe stają się narzędziem zapewniającym realizację śmiałych projektów architektury krajobrazu w przestrzeni miejskiej.

W ofercie producenta znajduje się szeroki wybór substratów dachowych do różnych zastosowań na dachach ekstensywnych i intensywnych oraz podłoża strukturalne, umożliwiające poprawę bytowania drzew rosnących w niesprzyjających warunkach miejskich, szczególnie wzdłuż ulic i dróg.

Oferta obejmuje ponadto składane skrzynki kontrolne i inne elementy odwadniające ze stali nierdzewnej oraz systemy stabilizacji drzew, jak również podbudowy drogowe i kruszywa nasiąkliwe do drenażu.

Wszystkie produkty są wykonywane z wykorzystaniem materiałów naturalnych oraz kruszyw z recyklingu i kompostów. Składy mieszanek są opracowywane z wykorzystaniem wytycznych FLL oraz własnej wiedzy i doświadczenia. Wyroby są badane w wielu ośrodkach krajowych, a także podlegają wewnętrznej kontroli jakości, gwarantując stabilność receptury.

Źródło: Dachy Płaskie, nr 4 (5) 2009

CZYTAJ WIĘCEJ

Systemy intensywnego zazielenienia dachów
Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone (PSDZ)
Substraty dachowe - Wybrane właściwości fizyko-chemiczne podłoży do dachów zielonych i ogrodów dachowych
Zielony dach oazą spokoju
Niepożądane chwasty
Systemy dachów zielonych. Izolacja w zgodzie z naturą
Zielone dachy jako forma retencji wód opadowychDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się