.
Strona główna | BranżaWspólna hydroizolacja Izohana i Nexlera

Wspólna hydroizolacja Izohana i Nexlera

Poszukując nowych możliwości dynamicznego rozwoju, IZOHAN zdecydował się na zakup firmy NEXLER jako firmy reprezentującej duży potencjał rynkowy m.in. w kontekście poszerzenia profesjonalnego asortymentu. Na decyzję o przejęciu miały wpływ również wyspecjalizowana i doświadczona kadra, nowoczesna technologia, dbałość o środowisko i najwyższe standardy w produkcji i obsłudze klienta w Zakładzie Materiałów Hydroizolacyjnych NEXLER.

Powstała w 1989 r. spółka IZOHAN od początku swego istnienia specjalizowała się w produkcji materiałów chemii budowlanej, stawiając na nieustające innowacje w każdym obszarze swego działania. Stosując nowatorskie rozwiązania oraz surowce najwyższej klasy, IZOHAN w krótkim czasie stał się wiodącym polskim producentem kompleksowych systemów hydroizolacji, oferując produkty łatwe w zastosowaniu, a jednocześnie reprezentujące wysoki poziom technologiczny objawiający się trwałością i niezawodnością.

NEXLER to producent m.in. innowacyjnych pap elastomerobitumicznych, znajdujących szerokie zastosowanie w budownictwie. W ramach swojego asortymentu jasielska firma oferuje także rozwiązania dedykowane firmom wyspecjalizowanym w izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej obiektów inżynierskich. Portfolio firmy NEXLER jest komplementarne w stosunku do oferty zarówno spółki IZOHAN jak i całej Grupy ATLAS w zakresie hydroizolacji, w szczególności inwestycji drogowych, mostowych oraz zabezpieczaniu dachów. Połączenie umożliwi obydwu spółkom zwiększenie efektywności produkcyjnej, logistycznej i produktowej, a także rozbudowanie sieci dystrybucji i dotarcie do nowych inwestorów i wykonawców, poszukujących kompleksowych i systemowych rozwiązań hydroizolacyjnych najwyższej jakości.


"Branża budowlana jest coraz bardziej wymagająca, bez względu na to, czy mówimy o firmach wykonawczych, inwestorach czy partnerach biznesowych. Najlepszym rozwiązaniem dla producentów chemii budowlanej, jeśli chodzi o zwiększenie sprzedaży, jest oferowanie produktów o coraz większej wartości dodanej i kompleksowości" - mówi Henryk Siodmok, prezes Grupy ATLAS, i tłumaczy: "Wzrost jest jednak możliwy nie tylko przez wewnętrzny rozwój, ale i operacje kupna, wzmacniające pozycję spółki na rynku. Połączenie firm IZOHAN i NEXLER to idealny przykład rozbudowania portfolio pod kątem indywidualnego podejścia do Klientów i dedykowanych im rozwiązań, ale i szeregu nowych możliwości dla całej Grupy ATLAS".

Przejęcie firmy NEXLER przez IZOHAN zakłada utrzymanie stabilności warunków handlowych. Bez zmian pozostaje realizacja dotychczasowych umów, a rozliczenie bonusów nastąpi na koniec 2013 r. zgodnie z warunkami ustalonymi przez poprzedniego właściciela - LOTOS ASFALT Sp. z o.o. W ramach połączenia spółek, IZOHAN przejmuje również wszelkie zobowiązania wynikające ze wspomnianych umów. W trosce o bezpieczeństwo i komfort zarówno Klientów, jak i pracowników, nie są planowane zmiany kadrowe.

Źródło i zdjęcie: www.atlas.com.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bezspoinowe pokrycia dachowe - Hydroizolacja dachu pogrążonego
Dachowe powłoki hydroizolacyjne z tworzyw sztucznych
Hydroizolacja stropu garażu podziemnego
Bezspoinowa hydroizolacja układana na gorąco - System Hydrotech
Problemy wykonywania hydroizolacji tarasów
Zasady mechanicznego mocowania hydroizolacji dachów
Refleksyjność hydroizolacji dachów płaskichDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Zakład papy na dwa razy Sąd pod papą Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich