.
Strona główna | Technika i technologieFolia drenażowa gromadząca wodę

Folia drenażowa gromadząca wodę

Folia profilowana Delta®-Floraxx Top produkcji firmy Dörken to innowacyjny wyrób na poziome dachy zielone. Jest to folia drenażowa akumulująca wodę i posiadająca zintegrowaną warstwe geowłókniny.

Folia Delta®-Floraxx Top jest łatwa i ekonomiczna w układaniu
- zintegrowana geowłóknina oszczędza czas


Niespotykana struktura profili oraz innowacyjny materiał to cechy szczególne folii Delta®-Floraxx Top. Dzięki nim folia pełni jednocześnie potrójną funkcję:
  • warstwy drenażowej,
  • akumulacji wody,
  • wierzchniej warstwy filtrującej.

Układanie materiału bezpośrednio z rolki pozwala na oszczędność czasu, a co za tym idzie także i kosztów. Przy pomocy tej folii szybko i ekonomicznie wykonać można powierzchnię dachów zielonych, które nie będą wymagały częstego podlewania. Pojemność profili wynosi do 7 l/m2, co zapewnia zmagazynowanie odpowiedniej ilości wody potrzebnej roślinom do przetrwania okresów suszy.

Ośmiokątne, wzmacniane profile o wysokości 20 mm dają foli jeszcze większą odporność na nacisk niż dotychczas – wynosi ona 200 kN/m2. Zintegrowana z folią warstwa filtrująca umożliwia natychmiastowe nakładanie substratu.

Jednolita struktura zapobiega przesuwaniu się materiału, a zgrzana geowłóknina nie „faluje“ na wietrze i pozwala oszczędzić czas potrzebny na jej układanie.

Natychmiast po ułożeniu folii nanosić substrat ziemny i wierzchnią warstwę zieleni

Odmiana Delta®-Floraxx znajduje zastosowanie na użytkowych dachach zielonych. Stosowana jest przy płytach izolacyjnych użytkowych dachów odwróconych jako drenaż powierzchniowy. Profile z otwartymi dyfuzyjnie perforacjami dbają o ciągłe odprowadzanie wody i nieprzerwaną wentylację, dzięki której na izolacji nie tworzy się film wodny (wartość sd wynosi ok. 0,4 m).

Folię tę stosować można zarówno na dachach zielonych z roślinnością ekstensywną, jak i użytkowych dachach odwróconych pokrytych kostką lub płytami betonowymi. Wraz z włókniną Delta®-Biotop tworzy optymalną bazę dla dachu zielonego. Jest także obojętna dla wody pitnej, nie gnije w podłożu i posiada oznakowanie CE wg normy EN 13252.

Obie odmiany posiadają oznakowanie CE zgodne z EN 13252, a także spełniają wytyczne dla dachów zielonych FLL.

Zastosowanie łączników Delta®-Floraxx pozwala na szybkie i ekonomiczne łączenie folii.


Na podstawie materiałów firmy Dörken

Źródło: Dachy Płaskie, nr 3 (8) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Folia do dachów płaskich
Wydajny drenaż Dorken Delta - Terraxx
Drenaż na użytkowych dachach zielonychDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Bezszwowa membrana hydroizolacyjna

Hydroizolacje bezszwowe zdobywają sobie coraz większa popularność. Od dawna już stosuje się je do uszczelniania trudnodostępnych miejsc czy obrabiania detali, lecz ich stosowanie na dużych powierzchniach rzędu setek i tysięcy metrów kwadratowych było nieekonomiczne. Istnieją jednak materiały, które się do tego nadają – stosuje je firma Kanik Roofing Sp. z o.o. Czytaj więcej