.
Strona główna | Technika i technologieFolia drenażowa gromadząca wodę

Folia drenażowa gromadząca wodę

Folia profilowana Delta®-Floraxx Top produkcji firmy Dörken to innowacyjny wyrób na poziome dachy zielone. Jest to folia drenażowa akumulująca wodę i posiadająca zintegrowaną warstwe geowłókniny.

Folia Delta®-Floraxx Top jest łatwa i ekonomiczna w układaniu
- zintegrowana geowłóknina oszczędza czas


Niespotykana struktura profili oraz innowacyjny materiał to cechy szczególne folii Delta®-Floraxx Top. Dzięki nim folia pełni jednocześnie potrójną funkcję:
  • warstwy drenażowej,
  • akumulacji wody,
  • wierzchniej warstwy filtrującej.

Układanie materiału bezpośrednio z rolki pozwala na oszczędność czasu, a co za tym idzie także i kosztów. Przy pomocy tej folii szybko i ekonomicznie wykonać można powierzchnię dachów zielonych, które nie będą wymagały częstego podlewania. Pojemność profili wynosi do 7 l/m2, co zapewnia zmagazynowanie odpowiedniej ilości wody potrzebnej roślinom do przetrwania okresów suszy.

Ośmiokątne, wzmacniane profile o wysokości 20 mm dają foli jeszcze większą odporność na nacisk niż dotychczas – wynosi ona 200 kN/m2. Zintegrowana z folią warstwa filtrująca umożliwia natychmiastowe nakładanie substratu.

Jednolita struktura zapobiega przesuwaniu się materiału, a zgrzana geowłóknina nie „faluje“ na wietrze i pozwala oszczędzić czas potrzebny na jej układanie.

Natychmiast po ułożeniu folii nanosić substrat ziemny i wierzchnią warstwę zieleni

Odmiana Delta®-Floraxx znajduje zastosowanie na użytkowych dachach zielonych. Stosowana jest przy płytach izolacyjnych użytkowych dachów odwróconych jako drenaż powierzchniowy. Profile z otwartymi dyfuzyjnie perforacjami dbają o ciągłe odprowadzanie wody i nieprzerwaną wentylację, dzięki której na izolacji nie tworzy się film wodny (wartość sd wynosi ok. 0,4 m).

Folię tę stosować można zarówno na dachach zielonych z roślinnością ekstensywną, jak i użytkowych dachach odwróconych pokrytych kostką lub płytami betonowymi. Wraz z włókniną Delta®-Biotop tworzy optymalną bazę dla dachu zielonego. Jest także obojętna dla wody pitnej, nie gnije w podłożu i posiada oznakowanie CE wg normy EN 13252.

Obie odmiany posiadają oznakowanie CE zgodne z EN 13252, a także spełniają wytyczne dla dachów zielonych FLL.

Zastosowanie łączników Delta®-Floraxx pozwala na szybkie i ekonomiczne łączenie folii.


Na podstawie materiałów firmy Dörken

Źródło: Dachy Płaskie, nr 3 (8) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Folia do dachów płaskich
Wydajny drenaż Dorken Delta - Terraxx
Drenaż na użytkowych dachach zielonychDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się