.
Strona główna | ProduktyOszczędność czasu w jednym elemencie

Oszczędność czasu w jednym elemencie

Oszczędność rzędu 30 minut obiecuje producent przy montażu wpustu lub elementu nadbudowy wpustu za pomocą korpusu izolacyjno-montażowego Sita. Klejenie wpustu do korpusu izolacyjno-montażowego zamiast tradycyjnego montażu mechanicznego jest możliwe dzięki precyzyjnemu dopasowaniu korpusu do konkretnego modelu wpustu Sita.

Korpus izolacyjny wpustu i elementu nadbudowy

Koniec z uciążliwym wycinaniem, docinaniem i dopasowywaniem wpustu do termoizolacji. Korpus produktu pozwala na czystą pracę i montaż wpustu szybko bez uciążliwych prac wiążących się z powstawaniem uciążliwych odpadów z wycinanej termoizolacji. Te zalety łączy nowy produkt w ofercie Sita, czyli korpus izolacyjno-montażowy. Najistotniejszą cechą i zyskiem jest skrócenie czasu montażu wpustu lub nadbudowy w połaci dachu. Według producenta czas montażu wpustu dachowego skraca się z szacowanych 35 do jedynie 3 minut.

 
Produkt firmy Sita pasuje idealnie. Korpus izolacyjny o wymiarach 500x500mm jest stabilnym elementem, wobec czego montaż mechaniczny wpustu możemy zastąpić jedynie jego wklejeniem w tenże korpus. Ta operacja pozwala na skrócenie czasu montażu wpustu czy też elementu nadbudowy. Nie bez znaczenia jest też idealne dopasowanie do montowanego odpływu dachowego, co pozwala nam uzyskać jego sztywność i pewność idealnego mocowania w dachu.


Korpus izolacyjno-montażowy jest wykonany z polistyrenu ekstrudowanego (XPS) i według badań Urzędu Badań Materiałowych (MPA NRW) parametr przewodności cieplnej wynosi 0,025 W/mK, zaś wytrzymałość na ściskanie kształtuje się na poziomie 200 kPa. Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym i szczelności, montaż korpusu o takich parametrach wraz z wpustem dachowym Sita wykonanym ze spienionego poliuretanu, a więc również materiału ograniczającego straty ciepła, jest unikalnym rozwiązaniem na rynku, a zastosowanie takich elementów pozwala na znaczne ograniczenie strat ciepła.


Źródło i zdjęcia: Sita Bauelemente

CZYTAJ WIĘCEJ

SitaBauelemente GmbH członkiem DAFA
Przepust attykowy SitaEasy - dwie możliwości montażu
SitaEasy Go - klin spadkowy nie stanowi już problemu. Nowy wpust attykowy w ofercie SitaDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym Odwodnienia dachów płaskich - najczęściej popełniane błędy Trwały taras Jak dobrać papę termozgrzewalną? Bezpieczne odwadnianie awaryjne dachów płaskich przez attykę Świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych Obciążenie śniegiem obiektów budowlanych Stropodachy płaskie na blachach fałdowych z pokryciem z tworzyw sztucznych Zwody instalacji odgromowej na dachach budynków Odporność ogniowa warstwowych przekryć dachowych Membrana dachowa Dachgam - Niezawodny materiał na dachy płaskie Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego Płynna folia hydroizolacyjna Enkopur Membrany hydroizolacyjne z PVC - zasady układania Tarasy i balkony. Technologia płynnych folii firmy Enke-Werk Zielona ściana. Nowe rozwiązanie systemowe Optigrun Zakład papy na dwa razy Sąd pod papą Stan przedawaryjny płyty balkonowej i projekt naprawy Jaka jest wytrzymałość dachu płaskiego i ile ona kosztuje? Architektura ogrodowa z zielonymi dachami Mocowania na dachach płaskich zgodnie z nową normą wiatrową - Wytyczne DAFA Łączniki dachowe Technologie dachów użytkowych na bazie membran epdm Innowacyjna powłoka ochronno-dekoracyjna na balkony i tarasy Enketop Ocieplenie stropodachu bez mostków termicznych Podciśnieniowy system odwodnień dachów płaskich Bezpieczeństwo pożarowe przekryć dachowych Hydroizolacja stropu garażu podziemnego Wykrywanie nieszczelności dachów płaskich